— Léčitelé a peníze —


Prosím všechny (zvláště chytrolíny), aby si pročetli text níže. děkuji !


Napřed trochu z prehistorie ...

V roce 2007 jsem podstoupil zasvěcení do reiki a začal i brát za léčitelství peníze. Byly to spíše provozní náklady a symbolické sumy. Jeden z mých největších úspěchů byla klientka s 15cm velkým nádorem na prsu. Za měsíc léčení (skoro každý večer) se zmenšil na 5 cm a další měsíc na 3 cm.

Tehdy jsem přesvědčil, že "to" v sobě mám. Poté přišel pokyn "teď je čas na něco jiného" a já pověsil léčitelství na hřebíček.


V roce 2015 se kolem mě změnila energie, vnímání světa a především klientela na věštění, která chodila na karty. Problémy klientů byly takové, že karty nestačily pomáhat a já se začal hledat cestu, jak jim více pomoci. Začal jsem doporučovat bylinky, diagnostikovat a podobně. Od té doby se kolem mě začali pohybovat duchovní lidé na velmi vysoké úrovni. Do jisté míry mě začali vést a navádět na mou další životní cestu. Od roku 2017 jsem dostal povolení léčit.

Důvodem proč jsem začal léčit ZDARMA je čistě můj osobní. Je spojen s mou vírou, přesvědčením a dalšími věcmi, které jsou čistě mé, vnitřní a nechci je nikde ventilovat.

V roce 2007 kdy jsem byl zasvěcen do reiki. Zde na kurzu padla otázka, která mě už delší dobu pronásledovala -

"Brát si za reiki (případně léčitelství) peníze?"

a odpověď byla

"Ano. Za léčitelství vč. reiki je sice morální otázka zda si brát, ale za čas s klientem - který je jenom váš, máte právo si peníze vzít."

V podstatě se platí za čas a nikoliv za službu. To je i důvod, proč si za jiné služby, vyjma léčitelství, peníze účtuji. Má oficiální práce je věštění - která je zpoplatněná. Ten důvod je dvojí - první viz výše - platí se mi za čas a druhá: lidi si toho víc váží. No a možná ještě třetí věc: během léčitelství si nic neúčtuji, řeším jenom zdraví. Ale u věštění se řeší komplexně všechno.Nemohu slovy a racionálně popsat důvod, proč si za léčitelství peníze neberu. Jsou věci, které se slovy popsat nedají. Jsou to pocity a emoce, na které slova nestačí.Jsou léčitelé, kteří si berou peníze a to někdy nemalé. To je jejich věc. Jejich věc, kterou já nesoudím, nehodnotím a neřeším.


Nikdo nemá právo soudit. Jak je psáno v bibli "nesuď, nebo budeš souzen!".

Nesuďte je! Je to jejich věc, jejich víra, jejich přesvědčení.


Jsou různé alternativní terapie a léčitelské metody, třeba regresní terapie, kde je velká náročnost na čas než se s daným problémem dá pohnout. Pochopitelně, když někde sedíte 3 hodiny na terapii, tak je to strašně dlouhá doba a je to na úkor času toho terapeuta/léčitele. Je pochopitelné, že si vezme peníze.

Jsou terapeuti/léčitelé, kteří nemohou chodit do práce a zároveň dělat kvalitní léčitelství. Nemohou sedět 8 hodin v kanceláři, u pásu nebo pokladny. Vydělat si na živobytí a pak dělat zdarma léčitelství. Bije se to v nich, protože jedna práce je vycucne nebo energeticky rozhodí a oni pak nemohou zároveň i léčit. Takže se tím na plno živí, nic jiného je neživí tak si za to berou peníze.

Jsou tací, kteří mají tak moc klientů a jejich služby jsou tak náročné na čas, že ani nemohou chodit do práce.


Tím, že já to mám nastaveno jinak, ze sebe nedělám lepšího a morálně už vůbec ne.
Předem se omlouvám svým kolegům, že je někdo takto otravuje a ještě dovolí mě jmenovat a srovnávat mě s vámi!